O nás

Srdečně Vás vítám na webových stránkách, které mají za cíl prezentovat náš zájmový chov jihoamerických papoušků a popularizovat tyto ptačí drahokamy také širší chovatelské veřejnosti.

Dalším tématem našich stránek je expediční cestování, které velmi často míří do biotopů papoušků

http://www.pyrrhura.cz/cestovatelska-fotogalerie/expedicni-cestovani/

Chovem papoušků se zabývám od roku 1986. První zkušenosti jsem získával s australskými papoušky. V roce 1988 se v mém chovu objevili první zástupci jihoamerické fauny – pyrura hnědouchý a aymara pruhovavý.

Od roku 1997 jsem se začal cíleně orientovat na papoušky rodu pyrrhura a postupně budovat sbírku do současného rozsahu a druhového zastoupení.

V současné době se ve svém chovu specializuji výhradně na jihoamerické papoušky (rodů: pyrrhura, pionites, pionus, bolborhynchus/psilopsiagon a aratinga) prioritně v přírodních barvách.
Zejména temperamentní pyrurové jsou již velmi dlouhou dobu doslova naší srdeční záležitostí a tvoří hlavní směr našeho chovatelského snažení.
Od roku 2010 do roku 2015 mi s chovem velmi významně pomáhal př. Antonín Chronc, bez jehož pomoci by nemohl být chov v tomto rozsahu udržen a zachován. Od roku 2015 se o chov starám se svým nejstarším synem Vojtěchem (2004), který se ornitologií, ptactvem, papoušky a chovatelstvím také velmi nadchnul. V současné době je syn Vojta již plnohodnotným chovatelem a o náš poměrně rozsáhlý chov se staráme společně.